Kategoriler
Para Birimi Seçimi
  Filtrele
Toplam 1019 Ürün
Yeni Ürün
  
  
Master Dikiş İpliği 50 Numara  22/2  Renk No: 3511
Yeni Ürün
  
  
50 Numara Master Dikiş İpliği 22/2  poly master

Dikiş İplikleri

Dikiş İpliği Tekstil Sektörü için Olmazsa Olmaz Tekstil sektörü, çağımızda en büyük ve en gelişmiş sektörlerden biri olmasının yanı sıra kumaş, elbise, ev tekstili, gibi çok sayıda ürünün üretimi, tasarımı, satış ve pazarlamasını kapsamaktadır. Dikiş ipliği ise bütün bu ürünlerin kombin edinmesinde, tamirinde, süslenmesi ve kalitesinin artmasında kullanılan yegane malzemeler arasında yerini almaktadır. Bu bağlamda dikiş ipi tekstil alanın hem estetik hem de işlevsellik açısından önemli rol oynamaktadır. Dikiş makinesi ipliği üretimi farklı lifler üzerinden gerçekleşmektedir ve bunlar doğal veya yapay olarak iki sınıfa ayrılmaktadır.


Pamuk, keten, ipek gibi hammaddeler doğal lifler sınıfına girerken, polyester, naylon gibi hammaddeler yapay dikiş ipi lifleri sınıfında yer almaktadırlar. Her sınıfın kendisine özgü nitelikleri ve avantajları bulunmaktadır ve bunlar gereksinime göre tercih edilmesi gereken yapılardır. Örneğin polyester dikiş ipliği çekmez ve solmaz, pamuk ise doğaldır, böylece kullanım maksadı ve amacı bu anlamda önem kazanmaktadır. Dikiş ipliği tercih edilmeden önce bazı kriterlere dikkat etmek gerekmektedir zira kullanım maksadına uygun hammadde tercihi işleriniz için önem arz edecektir. Dikiş ipi kumaşın türü, kalınlığı, rengi, dikiş makinesi uyumlu olması, dikme işleminde kopmaması, doğru numara tercihi, düğüm oluşturmaması, çekmemesi, solmaması gibi kriterler işlemleriniz için kilit noktalar arasında yerini alacaktır. Buna benzer nitelikler uygulama sırasında sizlere kolaylık getirmesinin yanı sıra tekstil ürünlerinizin kalitesini de doğrudan etkilemektedir.

Estetik, sağlam ve kaliteli ürünler ile müşteri memnuniyeti sağlamak için en iyi dikiş ipliği markası tercihleri ve doğru dikiş ipi çeşitleri de sizlere büyük avantajlar getirecektir.

Dikiş ipi veya polyester dikiş ipliği çeşitleri

Baskı iplikleri: Üst ve alt tarafta aynı görüntüyü sağlayan çeşitler arasındadır ve sökülmesi son derece zor olmaktadır.

Misina ipi: Çok dayanıklı ve genellikle naylon yapıda olmaktadır.

Gipe iplik: Elastik yapıya sahip dikiş ipi çeşitleri arasındadır ve fiziksel çekme işlemleri sırasında uzamamaktadır.

Etiket iplikleri: Ürünlerin marka, model ve yıkama talimatları gibi bilgileri içeren ufak bölümlere etiket denmektedir.

Etiket üzerinde yazının net görünmesini sağlayan, dayanıklı türüdür.

Polyester dikiş ipliği: Sentetik malzemeden üretilen ve gayet mukavemeti yüksek çeşitleri arasında yerini almaktadır. Solmalara ve çekme gibi sorunlara karşı dayanımı çok yüksektir. 40/2 Kiloluk ip: 40 ipliğin kalınlığını, 2 ise ipliğin yapısı göstermektedir.

Genellikle 1kg ağırlığında dikiş ipi çeşitleri arasındadır. 120 numara kiloluk ucuz polyester: 1 kg ağırlığında 120 numara polyester dikiş ipliği türüdür. Çok sayıda renk seçeneği sunmaktadırlar.

Overlok iplikleri: Overlok işlemi için özel üretimlerdir ve güçlü esnek yapıdadırlar. 30 no Poly Max ilikli Poly Poly: Poly Max dikiş ipi markasıdır ve farklı numaralarda ürünleri bulunmaktadır. Örneğin 50 no ve 80 no olarak bunları ayırmak mümkündür. İplik ve konfeksiyon tekstil tedarik ürünlerinin toptan ve perakende satışını kendi bünyemiz içerisinde gerçekleştirmekteyiz.

Perakende dikiş ipi ürünlerini web sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz, Toptan iplik veya toptan polyester dikiş ipliği fiyatları teklifi almak için (0212) – 297 44 45 satış temsilciliği numaramızı arayarak müşteri hizmetlerimizden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca sitemizde bulamadığımız ürünler için (0212) – 297 44 45 numaramızı arayarak müşteri hizmetlerimizden bilgi alabilirsiniz. Sitemiz sürekli güncellenmektedir, tüm iplik çeşitleri zaman içerisinde sitemize eklenecektir lütfen takipte kalmayı ihmal etmeyiniz.

Hizmet İplik
Ürün Dikiş İpliği
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.